یک رییس و 11 نایب رییس مجالس کشورهای اسلامی وارد تهران شدد/ ورود رییسان پارلمان های اسلامی تا سه شنبه ادامه دارد (ایرنا)

یک رییس و 11 نایب رییس مجالس کشورهای اسلامی وارد تهران شدد/ ورود رییسان پارلمان های اسلامی تا سه شنبه ادامه دارد (ایرنا)
تهران-ایرنا- یک رییس و 11 نایب رییس مجالس کشورهای اسلامی تاکنون برای حضور در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در ایران حضور یافته اند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، تاکنون رییس مجلس اندونزی و نایب رییسان مجالس کشورهای موریتانی، اردن، گامبیا، مراکش، الجزایر، سودان، مالی، نیجر، ساحل عاج ، سنگال و چاد برای حضور در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی وارد تهران شده اند.
ورود هیات های پارلمانی از چهارشنبه 20 دی ماه آغاز شده و تا سه شنبه 25 دی ماه ادامه خواهد داشت.
نایب رییسان هیات های پارلمانی از روز چهارشنبه تا امروز وارد تهران شده اند و رییسان مجالس کشورهای اسلامی نیز از امروز وارد تهران می شوند.
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در فرودگاه های امام خمینی(ره) و مهرآباد حضور دارند و از هیات های پارلمانی استقبال می کنند.
به گزارش ایرنا، عبدالرضا عزیزی عضو اتحادیه بین المجالس در مورد سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی گفت: نشست کارشناسی سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با حضور نمایندگانی از مجالس 44 کشور از امروز در تهران آغاز شد.
وی افزود: در این اجلاس از 54 کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی دعوت شده بود که 44 کشور برای حضور در اجلاس ایران اعلام آمادگی کرده اند.
وی افزود: قرار است 16 رییس مجلس و 14 نایب رییس در این اجلاس حضور یابند و بقیه افرادی که در این اجلاس حضور می یابند در سطح رییسان گروه دوستی پارلمانی و نمایندگان پارلمان های کشورهای اسلامی خواهند بود.
سیزدهمین اجلاس روسای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی سه شنبه و چهارشنبه این هفته در تهران برگزار می شود.
سیام**9121 خبرنگار: سمیه لاری*ناشر:امیرکاردان
منبع : ایرنا