نماینده پارلمان مالی: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس تضییع حقوق مسلمانان است (ایرنا)

نماینده پارلمان مالی: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس تضییع حقوق مسلمانان است (ایرنا)
تهران- ایرنا- نماینده پارلمان مالی ضمن تقبیح تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس گفت: اقدام آمریکا تضییع حقوق مسلمانان است.
به گزارش روز شنبه ایرنا، «عبدالجلیل حیدرا» در حاشیه سی ‌ونهمین نشست کمیته اجرایی اتحادیه مجالس سازمان همکاری اسلامی افزود: تغییر محل سفارت ایالات متحده به اورشلیم یکی از اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا در امور مسلمانان است که هیچ کشوری با آن موافق نیست.
نماینده پارلمان مالی ادامه داد: تغییر محل سفارت ایالات متحده به اورشلیم یکی از اقدامات مداخله جویانه آمریکا در امور مسلمانان است که هیچ کشوری با آن موافق نیست.
حیدرا در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری سیزدهمین کنفرانس اتحادیه مجالس سازمان همکاری اسلامی در تهران عنوان کرد: در شرایطی که آمریکا به خود اجازه می دهد برای کشورهای منطقه تصمیم گیری کند لازم است مسلمانان با یکدیگر متحد شده و حول محور اسلام حرکت کرده و از تفرقه بپرهیزند.
وی بیان داشت: در این بین متأسفانه برخی کشورهای مسلمان با اسرائیل روابط خود را برقرار کرده و از آنها حمایت می کنند که اصلا مطلوب نیست و در شرایط فعلی باعث می شود کشورهایی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی از موضوع سوءاستفاده کنند.
به گزارش خانه ملت، نماینده پارلمان مالی تأکید کرد: کشور مالی هیچ سفارتخانه ای در اسرائیل نداشته و هیچ ارتباط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی نداریم و همواره آماده حمایت از فلسطین بوده ایم.
سیام*3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان راد
منبع : ایرنا