نایب ‌رئیس پارلمان سودان:دولت‌های اسلامی با قطع رابطه کامل با اسرائیل این رژیم را به انزوا بکشانند (ایرنا)

نایب ‌رئیس پارلمان سودان:دولت‌های اسلامی با قطع رابطه کامل با اسرائیل این رژیم را به انزوا بکشانند (ایرنا)
تهران - ایرنا - نایب ‌رئیس پارلمان سودان از عملکرد برخی کشورهای اسلامی در برقراری روابط با اسرائیل انتقاد کرد و گفت: دولت های اسلامی نباید با اسرائیل تعامل داشته باشند و باید این رژیم را به انزوا بکشانند.
به گزارش ایرنا، عایشه محمد احمد صالح روز شنبه در حاشیه سی‌ونهمین نشست کمیته اجرایی اتحادیه مجالس سازمان همکاری اسلامی با تاکید بر این که کشورهای عربی هیچ گاه نمی پذیرند که قدس به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی شود، گفت: پارلمان سودان به عنوان یک کشور عربی - اسلامی با تصمیم ترامپ به شدت مخالف است.
نایب رئیس پارلمان سودان اظهار داشت: بیت المقدس برای مسلمانان و اعراب است و صهیونیست ها هیچ گاه نمی توانند بر آن مسلط شوند و قدس را از آن خود کنند.
وی با انتقاد از عملکرد برخی کشورهای اسلامی در برقراری روابط با اسرائیل بیان داشت: دولت های اسلامی نباید با اسرائیل تعامل داشته باشند و باید این رژیم را به انزوا بکشانند.
به گزارش خانه ملت، نایب رئیس پارلمان سودان در پایان اتحاد برای کشورهای اسلامی را در برهه حساس کنونی ضروری دانست و خاطر نشان کرد: کشورهای اسلامی صرفا با بهبود روابط و برقراری اتحاد می توانند خطرات را از جهان اسلام دور کرده و با تصمیماتی مسلمانان را به خطر می اندازد، مبارزه کنند.
سیام**1751
تنظیم: خسرو محمدی *ناشر: امیر کاردان راد
منبع : ایرنا