مترو شهر جدید هشتگرد تا پایان تابستان سال 96 به بهره برداری می رسد (ایرنا)

مترو شهر جدید هشتگرد تا پایان تابستان سال 96 به بهره برداری می رسد (ایرنا)
کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره بازدید اعضای شورای فنی استان از پروژه ها و درصد پیشرفت آنها در شهرستان ساوجبلاغ، گفت که بنا شده پروژه مترو هشتگرد تا پایان تابستان سال 96 به بهره برداری برسد.
به گزارش ایرنا، سید حمید طهایی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان ساوجبلاغ و برگزاری جلسه شورای فنی استان، اظهار کرد: صبح امروز اولین جلسه شورای عالی فنی استان در سال 96 برگزار و در حاشیه این مهم روند بازدید از پروژه های شهرستان ساوجبلاغ با اعضای شورای فنی صورت گرفت.
وی اظهار کرد: بنا شده شورای معادن توسط استانداران در هر استانی به صورت مجزا و جداگانه تشکیل شود که به طور قطع این امر در البرز نیز اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه ایجاد و برداشت های فراوان از شن چاله ها سبب بر هم خوردن طبیعت می شود، افزود: این امر سبب شده این منطقه منشا بروز ریزگردها در استان و شهرستان ساوجبلاغ شود.
طهائی با تاکید بر اینکه آب رودخانه فصلی کردان نباید هدر رود، گفت: طرح تغدیه مصنوعی دشت هشتگرد باید از دید کارشناسی بررسی و در جلسه رسمی مکتوب شود چرا که این آب نباید از دسترس خارج شود.
طهایی با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از منابع آبی استان، بیان کرد: رودخانه کردان به سبب بارش فصلی جاری بوده و پر آب است.
استاندار البرز خاطرنشان کرد: بخشی از آب این رودخانه تا حد امکان مورد استفاده کشاورزان قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه مازاد آب رودخانه فصلی کردان باید مورد بهره برداری قرار گیرد، گفت: باید از هدر رفت آب های فصلی جلوگیری کنیم.
وی در ادامه با اعلام اینکه امروز بازدیدی از خط انتقال آب هشتگرد صورت گرفت، تصریح کرد: این آب در سفر ریاست جمهوری به منطقه تخصیص و بنا شد تصفیه خانه این امر تا پایان تیرماه تحویل مردم داده شود.
1535/6155خبرنگار:حکیمه کشاورز**انتشار دهنده:داریوش غفاری
منبع : ایرنا