بررسی انطباق لایحه بودجه سال 97 با سیاست‌های کلی در مجمع تشخیص مصلحت نظام (ایرنا)

بررسی انطباق لایحه بودجه سال 97 با سیاست‌های کلی در مجمع تشخیص مصلحت نظام (ایرنا)
تهران - ایرنا - لایحه بودجه سال 97 به منظور بررسی و انطباق این لایحه با سیاست های کلی نظام در کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام که به ریاست محسن رضایی و با حضور محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و اعضای این کمیسیون برگزار شد، گزارش هیأت انطباق حقوقی کمیسیون نظارت در خصوص مغایرت تعدادی از بندهای لایحه بودجه 97 کشور با سیاست‌های کلی نظام ارائه شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه نظارتی، نقش مجمع را در این خصوص بسیار مهم دانست و گفت: حسب دستور مقام معظم رهبری، مجمع می‌بایست نظارت خود بر نحوه اجرایی شدن سیاست‌های کلی را اعمال نماید که با توجه به اهمیت قانون بودجه کشور، بررسی میزان انطباق لایحه پیشنهادی دولت با این سیاست‌ها مورد توجه جدی و در دستور کار مجمع قرار گرفته است.
رضایی نگاه مجمع به مقدورات و مضایق دولت را واقع‌بینانه و با رویکرد گره‌گشایی در چارچوب اسناد بالادستی کشور دانست و گفت: در راستای مراقبت و عدم انحراف قانون بودجه سال آتی، مواردی که پس از توضیحات دولت، به عنوان مغایرت با سیاست‌های کلی به تصویب مجمع تشخیص برسد، به شورای محترم نگهبان ارسال خواهد شد.
سیام**9314**
تنظیم: داود توسلی**انتشار: کتایون لامع زاده
منبع : ایرنا