انتخابات شورای شهر در جیرفت به صورت مکانیزه برگزار می شود (ایرنا)

انتخابات شورای شهر در جیرفت به صورت مکانیزه برگزار می شود (ایرنا)
جیرفت - ایرنا - فرماندار جیرفت گفت: انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر جیرفت به صورت مکانیزه و الکترونیک برگزار خواهد شد.
احمد امینی روش عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنا بر اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور شهر جیرفت جزو شهرهایی است که انتخابات شورای شهر آن از طریق دستگاه های تمام الکترونیک و مکانیزه انجام می شود و در فرایند رای گیری هیچگونه به کارگیری کاغذ وجود نخواهد داشت.
وی عنوان کرد: هم اکنون کارشناسان ما در دوره های آموزشی ویژه راهبران و کاربری تجهیزات کاملا مکانیزه انتخابات شورای شهر در وزارت کشور در حال آموزش هستند.
فرماندار جیرفت گفت: در روش های مکانیزه اخذ رای بعد از تایید هویت فرد رای دهنده، تعرفه رای به فرد داده می شود که این تعرفه در شعب تمام مکانیزه به صورت یک کارت الکترونیکی و در شعب نیمه مکانیزه تعرفه کاغذی است.
وی تصریح کرد: در این انتخابات از صندوق های الکترونیکی اخذ رای استفاده می شود که بلافاصله پس از رای گیری نتایج انتخابات شورای شهر در هر شعبه مشخص می شود.
امینی روش گفت: با توجه به لزوم آشنایی مردم به نحوه رای دادن از طریق دستگاه های مکانیزه در انتخابات آتی شورای اسلامی شهر جیرفت، هماهنگی هایی با دفتر فناوری اطلاعات استانداری و ستاد انتخابات استان صورت گرفته و برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی به شهروندان از طریق رسانه های عمومی و جراید در موعد مناسب انجام خواهد شد.
اعضای شورای شهر در این شهرستان در دوره های قبل 11 نفر بوده اند که امسال به هفت نفر کاهش پیدا کرده اند و یکهزار و 636 نفر در این شهرستان در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کرده اند که 54 نفر در شهر جیرفت و بقیه در روستاهای این شهرستان داوطلب شده اند و از این تعداد 9 نفر زن و بقیه مرد می باشند.
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بیست و نهم اردیبهشت ماه برگزار می شود.
خبرنگار: روح الله صائب ** انتشار: رسول محمدحسنی
6003/3028
منبع : ایرنا