امام جمعه هرات: بصیرت و حضور در صحنه، رمز اصلی شکست دشمن است (ایرنا)

امام جمعه هرات: بصیرت و حضور در صحنه، رمز اصلی شکست دشمن است (ایرنا)
یزد – ایرنا – امام جمعه هرات با اشاره به اینکه دشمنان در ایجاد فتنه های اخیر در کشور نقش داشتند، گفت: بصیرت، آگاهی و حضور در صحنه، رمز اصلی شکست دشمن و پیروزی حق بر باطل است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد علی جعفری اعتراضات مردم نسبت به گرانی و مشکلات اقتصادی را یک مطالبه به حق مردم عنوان و خاطر نشان کرد: مسئولین باید مشکلات را برطرف و در جهت رفاه اقتصادی مردم گام بردارند.
خطیب جمعه هرات ، تشخیص حق از باطل را یکی از آثار مهم تقوای الهی عنوان و اظهار داشت: خاموش شدن سریع فتنه اخیر در کشور ناشی از ایمان قوی مردم بود.
وی یادآور شد: جریانات اخیر و اعتراضات مردمی که ناشی از مطالبات به حق مردم بود با دخالت های بیگانگان به آشوب تبدیل و گرد و غبار فتنه باعث شد تا حدودی تشخیص حق از باطل مشکل ساز شود البته کسانیکه اهل تقوا بودند زود وارد صحنه شدند و حق را از باطل تشخیص دادند.
وی اظهار کرد: مردم به سرعت خط و خطوط خود را از جریانات فتنه جدا کردند و نشان دادند با حفظ ایمان به نظام و رهبری پایبند خواهند بود.
خطیب نماز جمعه هرات به درس های فتنه اخیر در کشور اشاره و خاطر نشان کرد: هوشیاری و بیداری، واقعی بودن دشمن و شناخت دشمن، یکپارچگی و اتحاد، نقش بی بدیل و حضور با شکوه مردم انقلابی در صحنه و بی اعتبار بودن رسانه های خارجی دشمن از مهمترین درس های فتنه اخیر در کشور بود.
هرات مرکز شهرستان 40 هزار نفری شهرستان خاتم در فاصله 240 کیلومتری از شهر یزد واقع شده است.
7534/ 6197 خبرنگار: شهلا حیدری** انتشار: فلاح
irnayazdd@
منبع : ایرنا