امام جمعه فشافویه: راه برون رفت از مشکلات کشور توجه به مدیریت اسلامی است (ایرنا)

امام جمعه فشافویه: راه برون رفت از مشکلات کشور توجه به مدیریت اسلامی است (ایرنا)
شهرری ـ ایرنا ـ امام جمعه حسن آباد فشافویه گفت: راه برون رفت کشور از شرایط بغرنج سیاسی، فرهنگی و اقتصادی توجه ویژه به مدیریت اسلامی و مولفه های آن است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالعلی استیری روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان ری با بیان اینکه مدیریت اسلامی در معارف دینی و نگاه قرآنی و روایی اهمیت زیادی دارد افزود: توجه خدا، پیامبر(ص) و ائمه به این مساله نشان از اهمیت بالای آن در تدبیر جامعه اسلامی دارد.
وی با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) گفت: مدیریت اسلامی باید تقوا در زبان،عمل و اجرا را در دستور کار خود داشته باشد و بداند این تقوا است که به انسان ارزش داده و او را از خطاهایی که در مسیر انسان قرار دارد حفظ می کند.
استیری با بیان اینکه صبر و حلم از دیگر ویژگی های مدیر اسلامی است افزود: توجه به حدیث پیامبر اعظم(ص) نشان می دهد مدیر باید خشم خود را کنترل کرده و در مواجهه با مردم و مسائل آنان شرح صدر داشته باشد و برای رسیدن به این صبر و حلم باید تهجد و شب زنده داری را در دستور کار خود قرار دهد.
وی عدم دلبستگی به ظواهر دنیوی از جمله جلوه های مقام و منصب را از دیگر ویژگی ها مدیریت اسلامی ذکر کرد.
استیری گفت: مدیر اسلامی باید نسبت به زیرمجموعه خود و مردمان به مانند پدری مهربان باشد و حسن سلوک را از ائمه(ع) و امام زمان(عج) که از پدر و مادر نسبت به مردمان مهربان تر است بیاموزد.
وی گفت: امیرالمومنین(ع) الگوی مناسبی برای مدیران نظام اسلامی است که در جنگ با دشمنان بی پروا و شجاع بود و در مقابل اشک یتیمان خاضع و بی تاب بود.
استیری در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه ویژه مسئولان استان تهران و شهرستان ری به مسائل ونیازهای حسن آباد فشافویه شد و گفت: کمربندی حسن آباد فشافویه هنوز تعیین تکلیف نشده و ضمن اینکه مشکل آب کشاورزی این بخش نیز هنوز به نتیجه ای نرسیده است.
وی توجه به شعار امسال را در رفع مشکلات کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: اگر مدیران دغدغه رهبر معظم انقلاب را محقق کنند توانمندی مردم بالا رفته و کام همه شیرین می شود.
اولین نشست شورای اداری شهرستان ری در سالجاری با حضور هاشم زایی و علیجانی زمانی نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، معاونان فرماندار، روسای ادارات، بخشداران، دهیاران، شهرداران و ائمه جمعه این شهرستان در شهرک فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد.
6139
انتشاردهنده: محمد بیدارمنش
منبع : ایرنا