آنان که خاورمیانه را به آشوب کشیدند فهم درستی از دین و علوم اجتماعی ندارند (ایرنا)

آنان که خاورمیانه را به آشوب کشیدند فهم درستی از دین و علوم اجتماعی ندارند (ایرنا)
تهران - ایرنا - رییس جمهوری گفت: تروریست ها و آنان که خاورمیانه را به آشوب کشیدند ، فهم درستی از دین و علوم اجتماعی ندارند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، افزود: فاشیست ها هم در ظاهر از دانش استفاده می کنند؛ مثل آنها که از دانش هسته ای برای انهدام جوامع و بشریت استفاده می کنند.
وی تاکید کرد: این که رهبرمعظم انقلاب تولید و استفاده از سلاح کشتار جمعی را حرام کردند؛ یعنی دین، عقل و اخلاق باید پیشتاز دانش باشد.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با یادآوری این که حکمرانی شایسته جامعه را در مسیر درست هدایت می کند، تصریح کرد: اگر علوم انسانی پیشتاز جامعه و کنار صنعت نباشد ، صنعت به ضد جامعه تبدیل می شود. وی افزود: دورانی که علوم انسانی و اسلامی در سایه علوم تجربی و فنی بود ، گذشته است. توسعه بدون پیشرفت در علوم انسانی و اسلامی ممکن نیست .
رییس دولت دوازدهم همچنین گفت: علمی ما را به توسعه می رساند که در سرلوحه آن علوم انسانی و اسلامی باشد، تحول در علوم انسانی با پول و سفارش و مهندسی ممکن نیست.
خبرتکمیلی متعاقبا ارسال می شود.
سیام * 1336
منبع : ایرنا